Výstavy

Střípky z Brna (1999)

Automobilové výstavy hrály v předinternetové době obrovskou roli při uvádění vozů na trh. Často byly jediným místem, kde se zákazníci mohli o autech dozvědět podrobnější informace (mimo showroom dealera), získat prospekty s ceníky a obhlédnout auto tzv. face to face.

Brněnský autosalon se konal svého času každé dva roky. Na konci 90. let a počátku nového milénia představoval ty největší pecky – (dnes již) klasiky, které se staly sny mnoha milovníků aut. Za zmínku stojí např. představení FERRARI 360 MODENA roku 1999, světovou premiéru zde mělo roku 2003 BMW E60.

Zatímco dospělí zjišťovali praktické informace, děti nevěřícně zíraly. Dopad akcí tohoto druhu je znát samozřejmě dodnes. Často totiž podnítily lásku člověka k danému typu auta. A to je věc, kterou si nadšenec do motorismu ponese až do konce svých dnů.

Na fotografii výše je malý pan Jan J., pózující u legendárního PORSCHE 911 GT3 (996). Vzpomíná, že v albech měl skutečné skvosty, vč. legendárního konceptu VW NARDO W12 nebo monstrózního MERCEDESe-BENZ CLK GTR. Dodává, že tyto fotografie se mu už nepodaří dohledat.

K vašemu štěstí je zde dnes náš projekt a fotografie doplníme z archivu pana Radima S.!

Zdroj: soukromý archiv pana Jana Juráska a Radima Sochy. Děkuji vám za zaslání a důvěru.